Denne uken ble servicekatamaranen «Emma Kristine» bygget av Grovfjord Mekaniske Verksted overlevert til kunde Salaks AS.
Listen består av bnr. 110 «Bekkebåten» i 2015, bnr 131 «Sire-Elise» i 2016 og bnr 139 og 140 «Pompel» og «Pilt» i 2017.
Grovfjord Mek. Verksted AS er Norges største produsent av arbeidsbåter i aluminium, og er lokalisert i Grovfjord i Sør-Troms. Siden år 2000 har de levert om lag 120 båter til oppdrettsnæringen, til kunder over hele landet.
ACEL-gruppen er en total elektroentreprenør med hovedkontor i Ålesund. Gruppen består av selskapene Acel Invest AS, Acel AS og ACEL Baltic UAB. Vi har i dag til sammen 120 ansatte. Ved vårt hovedkontor i Ålesund har vi avdelinger innen engineering, tavleproduksjon, marine installasjoner, maritim/offshore service worldwide, elektroinstallasjoner og service mot bolig- og næringsbygg.
Se andre spennende prosjekter vi har jobbet med her.
Kilde: http://www.gmv.no/2018/01/25/servicekatamaran-overlevert-til-salaks-as/
Et hektisk år har gitt resultater for ACEL, selskapet leverer rekordhøy omsetning og resultat i 2019.
ACEL og Høglund Power Solutions er tildelt kontrakten på levering av hybridsystemet til den nye miljøvennlige turistbåten MS «Bard». Båten skal bygges hos Maritime Partner i Ålesund, som også bygger rederiets første båt MS «Brim».
Med overleveringen av «Geo Cat» har ACEL utført komplette elektriske installasjoner med engineering og tavleleveranser på over 70 båter hos Grovfjord Mekaniske Verksted.